Odeszła nasza Koleżanka Agnieszka Prandol

Pon, 31.10.2016

 

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 30 października 2016 r. odeszła nasza Droga Koleżanka 

Agnieszka Prandol

(1971-2016)

 

Od 13 lat była związana z Instytutem Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, stanowiąc prawdziwą opokę firmowej administracji. Rzetelna, systematyczna i doskonale zorganizowana. Bardzo lubiła się uczyć, a trudne sprawy były dla Niej wyzwaniem i dodatkową mobilizacją. Robiła tak wiele dla innych, pozostając zawsze bohaterem drugiego planu i unikając splendoru.

Kochana Agnieszko, wszyscy postrzegali Cię jako świetnego pracownika i dobrą Koleżankę. Jednak dla części z nas byłaś, jesteś i na zawsze pozostaniesz przede wszystkim kimś ważnym i bliskim – Przyjaciółką, naszą Agnieszką. Potrafiłaś czerpać radość z drobiazgów, obok których większość ludzi przechodzi obojętnie. Byłaś osobą uczuciową i wrażliwą, a jednocześnie niezwykle silną psychicznie. Tak dzielnie walczyłaś z chorobą i tak odważnie patrzyłaś jej w oczy, nie okazując strachu. Żaden ból nie był w stanie Cię złamać, bo kiedy tylko przechodził wracałaś do nas uśmiechnięta i kwitnąca, emanując spokojem i planując życie na kilka lat do przodu.

Światełko zgasło, zostały wspomnienia i pustka, której nie sposób wypełnić. I właśnie ta pustka będzie nam o Tobie zawsze przypominać, bo ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich – myśląc i kochając.

Agniesiu - będziemy razem z Tobą 7 listopada o godzinie 15.00 na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (dom pogrzebowy, sala A).

 

Wróć