Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN został utworzony w 1953 r. (początkowo jako Instytut Geografii PAN). Jest ważnym ośrodkiem badań w dziedzinie geografii społeczno-ekonomicznej, geografii fizycznej i przestrzennego zagospodarowania w Polsce. Przy Instytucie działa Centralna Biblioteka Geografii i Ochrony Środowiska, będąca jedną z największych tego typu placówek na świecie (więcej...)

Aktualności

Wyniki konkursu na stypendystę

Informujemy, że zwycięzcą konkursu stypendialnego w ramach grantu NCN OPUS 18 nr 2019/35/B/HS3/03933 pt. "Pamięć kamieni. Pochodzenie, użytkowanie i sakralizacja kamieni młyńskich wmurowanych w ściany gotyckich kościołów na Nizinach Południowobałtyckich" jest pan mgr Robert Piotrowski.

Wyniki konkursu na stypendystę

Informujemy, że zwycięzcą konkursu stypendialnego w ramach grantu NCN OPUS 18 nr 2019/35/B/HS4/03963 pt. "Miejska dostępność turystyczna - czasowoprzestrzenna dynamika na przykładzie Warszawy, Krakowa, Gdańska i Wrocławia" jest pan Maciej Misztal.

Kalendarz NCN

Twarzą października w kalendarzu Narodowego Centrum Nauki na rok 2020 został dr hab. Michał Słowiński.

Więcej...

Stypendium doktorskie z NCN

Z satysfakcją informujemy, że nasz Kolega mgr Sławomir Goliszek otrzymał z Narodowego Centrum Nauki stypendium doktorskie w ramach konkursu Etiuda 8 edycja (panel HS). Realizowany projekt nosi tytuł: Znaczenie komponentów dostępności transportowej w Szczecinie ze szczególnym uwzględnieniem transportu zbiorowego w latach 2009-2018 (TraKoM).

Więcej...

Nagroda za najlepszą pracę magisterską

Miło nam poinformować, że nasz kolega dr Andrzej Affek był współpromotorem pracy, która otrzymała I nagrodę (ex aequo) w XXXVI Konkursie Prac Magisterskich z zakresu geografii organizowanym przez Polskie Towarzystwo Geograficzne.

Więcej...

Witamy doktorantki w Szkole Doktorskiej GeoPlanet

Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN informuje, że konkurs na miejsca w Szkole Doktorskiej GeoPlanet w roku akademickim 2020/2021 został rozstrzygnięty.

Więcej...

Sprawozdanie z objazdu terenowego po Puszczy Białej

W dniach 28-31 lipca zorganizowany został pierwszy objazd rowerowy po Puszczy Białej. Objazd był bezpośrednim efektem studiów i prac zainicjowanych w tym roku w Zakładzie Geoekologii i Klimatologii przez dr. Tomasza Związka przy współpracy Zespołu Dynamiki Minionych Krajobrazów (mgr Dominika Łuców, dr hab. Michał Słowiński) oraz Instytutu Nauk Geologicznych PAN (dr Milena Obremska).

Więcej...