Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN w Warszawie

DYREKTOR INSTYTUTU GEOGRAFII I PRZESTRZENNEGO ZAGOSPODAROWANIA im. S. LESZCZYCKIEGO PAN W WARSZAWIE

ogłasza
KONKURS NA STANOWISKO ADIUNKTA
W ZAKŁADZIE GEOGRAFII WSI I ROZWOJU LOKALNEGO

Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN poszukuje kandydata na stanowisko adiunkta o specjalizacji: geografia wsi w Zakładzie Geografii Wsi i Rozwoju Lokalnego. Kandydat powinien spełniać następujące wymagania:

  • stopień doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii (geografii społeczno-ekonomicznej),
  • znajomość oraz umiejętność pozyskiwania, przetwarzania i analizy różnorodnych baz danych statystycznych,
  • udokumentowany dorobek publikacyjny z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej i metodyki badań ilościowych, w tym co najmniej 1 publikacja z listy JCR,
  • doświadczenie w realizacji projektów naukowych i aplikacyjnych z zakresu uwarunkowań rozwoju regionalnego i lokalnego,
  • umiejętność współpracy, w tym udokumentowany udział w projektach międzynarodowych,
  • udokumentowane doświadczenie w prezentowaniu na konferencjach krajowych i międzynarodowych wyników prowadzonych badań,
  • znajomość jęz. angielskiego w mowie i piśmie.

Ponadto od kandydata oczekuje się doświadczenia w:

  • znajomości i umiejętności praktycznego zastosowania oprogramowania GIS oraz programów graficznych i statystycznych,
  • udokumentowanego doświadczenie z zakresu redakcji kartograficznej.

ZGŁOSZENIE DO UCZESTNICTWA W KONKURSIE POWINNO ZAWIERAĆ:

  • podanie o zatrudnienie adresowane do dyrektora Instytutu;
  • Curriculum Vitae;
  • Informację o osiągnięciach naukowych wraz z bibliografią;
  • Odpis dyplomu doktorskiego lub inny dokument stwierdzający posiadanie stopnia doktora nauk o Ziemi w zakresie geografii (społeczno-ekonomicznej);
  • Opinię o kandydacie od dwóch samodzielnych pracowników naukowych w dziedzinie uprawianej przez kandydata.

ZGŁOSZENIA NA KONKURS należy przesłać do dnia 25 lipca 2018 r. na adres:
Sekretariat Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. S. Leszczyckiego PAN
ul. Twarda 51/55, 00-818 WARSZAWA
z dopiskiem „Konkurs na stanowisko adiunkta”; e-mail: igipzpan@twarda.pan.pl

Prosimy o załączenie do przesłanej oferty oświadczenia o następującej treści:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych" (Tekst jedn. Dz. U. 2016, poz. 922 z późn. zm.).

Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną w siedzibie Instytutu.

Księgowy/Księgowa w Dziale Finansowo-Księgowym

Adres pracodawcy: 00-818 Warszawa, ul. Twarda 51/55
Telefon: 22 697 89 46
Strona internetowa: www.igipz.pan.pl
e-mail: u.zuch@twarda.pan.pl

Podstawowe  obowiązki:

  • Prowadzenie, rozliczanie i uzgadnianie kosztów  w działalności statutowej oraz realizowanych projektów krajowych i zagranicznych.
  • Wystawianie, rozliczanie oraz księgowanie faktur sprzedażowych do rejestru Vat
  • Kontrola rejestrów bankowych pod względem prawidłowości naliczeń w koszty z jednostek terenowych.
  • Zakładanie kont analitycznych dla nowo otrzymanych grantów, umów, projektów zagranicznych.
  • Księgowanie kosztów delegacji zagranicznych, rozliczanie kosztów delegacji z zaliczkami w walucie obcej.
  • Sporządzanie deklaracji Vat-7.
  • Rozliczanie kosztów projektów krajowych i zagranicznych po zakończonych okresach ich realizacji.
  • Sporządzanie planu obowiązkowego odpisu na ZFŚS, naliczanie, księgowanie i kontrola kosztów na poczet funduszu socjalnego, korekta odpisu na koniec roku.
  • Rozliczanie i zamykanie kont księgowych do bilansu, sporządzanie RZiS,

Wykształcenie: wyższe

Informacja o warunkach pracy na stanowisku:

  • praca w podstawowym systemie czasu pracy,
  • praca przy komputerze powyżej 4 godziny dziennie,
  • wykonywanie prac biurowych, obsługiwanie podstawowych urządzeń biurowych,

Wymagania konieczne:

  • znajomość ustawy o rachunkowości w zakresie podstawowym (Dz.U.2016 poz. 1047),
  • znajomość  MS Office a zwłaszcza arkusza kalkulacyjnego Excel, programu Optima
  • staż pracy minimum 5 lat na stanowiskach związanych z księgowością

Wymagania pożądane:

  • zaangażowanie i odpowiedzialność,
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • znajomość przepisów unijnych
  • znajomość księgowości budżetowej będzie dodatkowym atutem.

Wymagane dokumenty:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • kopia dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopia dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
  • kopia dowodu osobistego,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych oraz o niekaralności za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Zastrzega się prawo nie wybrania żadnego kandydata.

ZGŁOSZENIA należy przesłać do dnia 25 czerwca 2018 r. na adres:
u.zuch@twarda.pan.pl

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych (Tekst jedn. Dz. U. 2016, poz. 922 z późn. zm.)".