IGiPZ PAN > Media

Instytut w mediach

Przestrzeń - imperatyw dobrego planowania

Rozwój gospodarczy miast i regionów potrzebuje planowania terytorialnego w stopniu większym niż w przeszłości. Jest to naturalna konsekwencja "mozaikowienia" polskiej przestrzeni, a także efekt niekorzystnych procesów, takich jak suburbanizacja lub szybka depopulacja niektórych obszarów.

O modelach planowania przestrzennego, ułomności transportowej i nowych dokumentach legislacyjnych opowiada w wywiadzie dla czasopisma Podlaski Manager (s. 16-17) prof. dr hab. Tomasz Komornicki (IGiPZ PAN).

Więcej...

Komentarz powyborczy - głosowanie w powiatach 2015-2020

Wyniki głosowania w powiatach w latach 2015-2020 na podstawie map przygotowanych przez prof. Przemysława Śleszyńskiego (IGiPZ PAN) zaprezentowały Wiadomości TVP.

Więcej...

Wykluczenie transportowe - to nie jest problem tylko Polski Wschodniej

Opinia, że w Polsce jest 15 milionów osób wykluczonych transportowo jest nieprawdziwa. Tyle osób nie czuje się wykluczonymi. To mogą być osoby uzależnione od dojazdu własnym samochodem do określonych celów, ale w większości im to nie przeszkadza.

Czym jest wykluczenie transportowe, jaka jest jego skala i dlaczego nie należy go mieszać z ekologią? O białych plamach komunikacyjnych opowiada w wywiadzie dla portalu Interia Biznes prof. dr hab. Tomasz Komornicki (IGiPZ PAN).

Więcej...

Komentarz wyborczy - zmiany w latach 2015-2020

O najważniejszych zmianach preferencji wyborczych, które zaszły w latach 2015-2020, opowiada prof. Mariusz Kowalski (IGiPZ PAN) w rozmowie z Magdaleną Ogórek w TVP Info.

Więcej...

Komentarz przedwyborczy - dlaczego jedne regiony głosują na PiS, inne na PO?

O wyborach parlamentarnych i prezydenckich w latach 2011-2019 na podstawie "Atlasu Wyborczego Polski", opowiada prof. Mariusz Kowalski (IGiPZ PAN) w rozmowie w studio TVP Info.

Więcej...